به اضافه مستند - سری سوم

به اضافه مستند - 17 - نمایش مستند نفت سیاه

«به اضافه مستند» به تهیه کنندگی محمد حسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان با اجرای علی صدری نیا با پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون به بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند خواهد پرداخت.

«به اضافه مستند» به تهیه کنندگی محمد حسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان با اجرای علی صدری نیا با پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون به بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند خواهد پرداخت.

 

 

مستند «نفت سیاه»، روایتگر تاریخچه 110 ساله کشف نفت در مسجد سلیمان و سرزمین بختیاری است و از این رهگذر به مشکلات اقتصادی شهر مسجد سلیمان به واسطه اتکا به این مایع سیاه رنگ می‌پردازد. راوی این مستند، شهر «مسجد سلیمان‌‌» است و او مشکلاتی که به واسطه داشتن نفت پشت سر گذاشته است را روایت می‌کند.

کشف اولین چاه نفت در سال 1287 شمسی در سرزمین بختیاری (مسجد سلیمان کنونی)، انقلاب اقتصادی عظیمی در این منطقه ایجاد کرد و باعث شد تا بسیاری از مردم این شهر دامپروری و کشاورزی را رها کرده و به کارگری در این بخش مشغول شوند. این مساله پس از گذشت 110 سال، تبدیل به یک مشکل بزرگ اقتصادی برای مردم این منطقه شده است چرا که با کاهش نفت در مسجد سلیمان، افراد زیادی بیکار شده و دچار مشکلات اقتصادی شدند.

کارگردان : علی خسروی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها