به اضافه مستند - سری سوم

به اضافه مستند - 25 - نمایش مستند رزمی چنین

«به اضافه مستند» به تهیه کنندگی محمد حسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان با اجرای علی صدری نیا با پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون به بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند خواهد پرداخت.

«به اضافه مستند» به تهیه کنندگی محمد حسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان با اجرای علی صدری نیا با پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون به بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند خواهد پرداخت.

مستند «رزمی چنین»، روایتی از تلخ و شیرین مستندسازی بحران است و با تکیه بر پشت صحنه سه مستند شاخص بحران که در ماجرای جنگ در سوریه و عراق ساخته شد، روایتی نزدیک و عینی از خطرات و سختی‌های مستندسازان جنگی را ارائه می‌دهد. در این مستند نیمه بلند، با بررسی فیلم‌های شاخصی نظیر «ابومهدی مهندس» ساخته وحید فراهانی، «ایرانیان مرتد» به کارگردانی حمید عبدالله‌زاده و «پل» ساخته امیرحسین نوروزی، جنس مستندسازی جنگ مورد بررسی قرار گرفته و آموزش‌های لازم برای ساخت چنین فیلم‌هایی موشکافی می‌شود.

با ظهور پدیده داعش و آغاز جنگ در سوریه و عراق، بسیاری از مستندسازان کشورمان بر اساس رسالتی که از شهید آوینی به ارث برده بودند، وارد جبهه‌های جنگ‌ شدند و با نمایش ابعاد واقعی دشمنی داعش با مسلمانان، دست این دشمن را برای جهانیان رو کردند. مطمئناً ساخت چنین مستندهایی از نزدیک‌ترین فاصله به جنگ و بحران، خطرات جانی بسیار زیادی برای عوامل آن دارد. این موضوع سوژه جدیدترین مستند مهدی مطهر شده است.

کارگردان : مهدی مطهر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها