تاریخچه تیم ملی فوتبال: تاریخچه تیم ملی فوتبال - 13

تاریخچه تیم ملی فوتبال

تاریخچه تیم ملی فوتبال - 13

این مستند به تاریخچه شکل‌گیری تیم ملی فوتبال ایران و حضور این تیم در دوره های مختلف مسابقات انتخابی المپیک، جام جهانی، جام ملتهای آسیا و بازی‌های آسیایی می پردازد.

این قسمت : بررسی بازی های تیم ملی در مقدماتی المپیک سئول 1988 و بازی های جام ملت های آسیا در قطر و همچنین مقدماتی جام جهانی 1990

نظر دادن

نظر

 • کاوه ش
  کاوه ش

  درود و سپاس از این گزارش زیبا
  در خصوص قسمت 13، ذکر یه نکته ضروریه:
  درخصوص مقدماتی جام جهانی 1990، مطالب درست عنوان نشده، اولا این دور، دوره مقدماتی بوده و بعدش دورنهایی برای انتخاب دو تیم، انجام شد، کما اینکه چین هم نتونست به جام جهانی 1990 صعود کنه و کره جنوبی و امارات نهایاتا صعود کردند، پس این که گفته میشد اگه ایران چین رو با اختلاف 3 گل میبرد به جام جهانی صعود میکرده درست نیست، بلکه به دور بعد صعود میکرد.
  نکته دوم اینه که زدن سه گل هم صحیح نبود و من واقعا نمیدونم که طی چه مستنداتی این مورد بیان شده بود. چین بعد از بازی با ایران، باید در کشور خودش با تایلند بازی میکرد، پس زدن سه گل هم نمیتونست ضامن صعود باشه چون در هر صورت کار به گل شماری میکشید و ممکن بود چین بتونه در کشور خودش به تایلند اینقدر گل بزنه که صعود کنه! در واقع نتایج ضعیف ما در برابر بنگلادش باعث حذف ما شد و واقعا حیف از این گزارش خوب و کامل که این اشتباه بزرگ درش دیده شد.
  باز هم ممنون

  با سلام و ممنون که با شبکه مستند همراه هستید. نظر شما به تهیه کننده برنامه ارسال می شود.