پرونده مستند: پرونده مستند - 39

پرونده مستند

پرونده مستند - 39

مجموعه برنامه « پرونده مستند » به منظور آگاه سازی جامعه و شناخت بیشتر مردم در خصوص جرائم مختلف به بررسی پرونده های مهم پلیسی با حضور شخص متهم، کارشناس و ... می پردازد.

این قسمت : پرونده جیب بری در مترو توسط یک خانم 37 ساله

نظر دادن

نظرها

 • بیننده پرونده مستند
  بیننده پرونده مستند

  سلام
  عرض تشکر بابت پخش برنامه پرونده مستند. این برنامه ساختار مناسبی دارد. لطفا جهت اطلاع عموم و آموزش عموم آنرا با اطلاع رسانی بیشتر در مورد پخش آن، ادامه دهید. معمولا هم موضوعات به روز و تازه را بحث میکنید که عالی است. لطفا از موارد بزه مالی هم بیاورید تا بررسی روانشناسانه شوند. دکتر روانشناس هم بسیار مسلط هستند. در بیشتر موارد توصیه روانشناس محترم برای مراجعه به روانشناس و متخصص خوب است ولی غیر از بحث هزینه بالا، همه افراد متخصص در این علم، واقعا متخصص و راهگشا نیستند و با نظر غلط حتی کار را بدتر میکنند. همین که بینندگان از افراد گرفتار شده و تحلیل آخر برنامه عبرت و درس بگیرند خود کلاس بزرگی است که شاید نیاز به متخصص هم نباشد. بهرحال اقدام شبکه مستند برای تهیه و پخش این برنامه بسیار مفید و آموزنده قابل تقدیر فراوان است.

  سلام، ممنون که بیننده این برنامه هستید . نظر شما به تهیه کننده ارسال شد

 • نظر من این است
  نظر من این است

  توصیه روانشناس برنامه به گرفتن مشاوره و مراجعه به روانشناسان، هر چند کارآمد است اما باید توجه داشت که هزینه ی آن برای اقشار فرودست جامعه بسیار سنگین می باشد. در این کیس خاص، بی توجهی محیط اطراف (خانواده، فامیل، همسایگان، مدرسه) به نوع رفتارهای مادر با این خانم کاملا مشهود است. او در واقع با نوعی بحران مواجه است و وقتی که در دوران کودکی و بعد از هر بار کتک خوردن به پدر یا برادران یا پدربزرگ و مادربزرگ و غیره، متوسل می شود تا شاید کمی از میزان این خشونت بکاهد همه او را نادیده می گیرند و این رفتاری است که در نوع برخورد نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با پرونده سرقت پول او از طریق زورگیری و در گم شدن کیفش از سوی راننده تاکسی با آن مواجه می شود. به نظر من مشکل اصلی ضعف نهادهای حمایتی برای کودکان و خانواده و جایگاه ضعیف نهادهای وابسته به بهزیستی می باشد که خشونت هایی که علیه کودکان در خانواده و مدرسه و ... به وقوع می پیوست یا به این نهاد منعکس نمی شوند و یا اینکه این نهاد ابزار و ساز و کار قانونی و بودجه لازم برای رسیدگی به موضوع را ندارد.

 • shaili
  shaili

  چرا انقدر بی‌روح و بد شده این برنامه. بابا همون قسمتهای اول بهتر بود. اون خانم مجری و آقا صدا قشنگه رو دوباره بیارید. من دیگه دارم به زور نگاه میکنم برنامه‌رو از بس بیخود شده