این مستند را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

به اضافه مستند - سری سوم

به اضافه مستند - 54 - نمایش مستند روایت سیل

«به اضافه مستند» به تهیه کنندگی محمد حسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان با اجرای علی صدری نیا با پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون به بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند خواهد پرداخت.

 

مستند «روایت سیل» در ۴ اپیزود ساخته و به واقعه سیلاب بزرگ ابتدای سال ۹۸ در کشورمان می‌پردازد؛ سیلابی که از استان گلستان شروع و تا خوزستان نیز رفت. در این مستند در کنار نمایش تصاویری از این سیل بزرگ، با مردم، مسئولان ملی و محلی، روزنامه‌نگاران و بازیگران حاضر در این سیلاب گفتگو شده است. همچنین اپیزود پایانی این مستند درباره بیم و امیدها و آموزه‌هایی است که می‌توان از این سیلاب گرفت.

در روزهای ابتدایی سال ۹۸ سیلی بزرگ تعدادی از استان‌های کشورمان را در برگرفت که کام مردم را تلخ کرد. بلافاصله پس از این اتفاق بسیاری از نیروهای داوطلب مردمی برای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده راهی مناطق مختلف شدند و همین مساله سوژه‌ای برای مستندسازان شد تا در کنار نمایش حادثه رخ‌ داده، همدلی و کمک‌رسانی مردم را نیز به تصویر بکشند. مستند «روایت سیل» یکی از همین مستندها است.

کارگردان : مصطفی شوقی

سایر قسمت‌ها

صفحه1 از6

موارد مرتبط

نظر دادن

نظر

  • امین

    سلام
    در مورد مستند آقا ولی، استاد دانشگاه مهمان برنامه پیشنهاد جالب و مهمی دادند مبنی بر اینکه مدیران بالای حکومت اگه قائل به ارمانهای انقلاب هستند، فرزندان خودشون رو به جای فرستادن به مدارس درجه یک، اجبارا به مدارس متوسط و دولتی بفرستند تا با مشکلات مردم اشنا بشن. به این جنبه اصلا پرداخته نشد. شما با توجه به داشتن تریبون در رسانه باید استارت این مسائل رو بزنید تا کم کم جا بیفته.
    با تشکر از برنامه خوبتون و تشکر از نظرات دلسوزانه مهمان برنامه مستند «اقا ولی».
    موفق باشید.