آغاز پخش مجموعه مستند راسته در شبکه مستند

«راسته» مجموعه آثار مستند مشاغل سنتی اصفهان باهدف معرفی هنرهای سنتی و مشاغل فراموش‌شدۀ نصف جهان از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، این مجموعه مستند که در 9 قسمت تولیدشده از امشب (6 مرداد) در جدول پخش این شبکه قرارگرفته و شنبه تا چهارشنبه ساعت 20:45 پخش می‌شود.

«راسته» در راستای حمایت از تولید ساخته‌شده است و در هر قسمت آن‌که توسط یک هنرمند کارگردانی شده، شیوۀ کار مشاغل سنتی بازار اصفهان با حضور یکی از هنرمندان شاخص آن حرفه، ثبت و معرفی می‌شود.

مستند علی خوشنویس زاده در حرفه سوخت معرق به کارگردانی احسان امینی، مستند جواد عبادی در حرفه قلمکار به کارگردانی یاشار کریمی، مستند غلامعلی داستان پور در حرفه سفالگری به کارگردانی احساس امینی و مستند حسن کیانی در حرفه قفل‌سازی به کارگردانی کیوان احمدی ساخته‌شده است.

مستند جهانگیر آیتی در حرفه طلاکوبی به کارگردانی کیوان احمدی، مستند محمد آقا رفیع در حرفه ملیله سازی به کارگردانی حسن کوچکی، مستند قمرالملوک سترگ در حرفه گلیم‌بافی به کارگردانی آیدا نامجوفر، مستند شرمین سارنج در حرفه پاییه ماشه به کارگردانی امیر رستمی و مستند کیقباد بذرافشان در حرفه شبکه بُری به کارگردانی بهروز یزدانی، ۹ فیلم مجموعه مستند مشاغل سنتی اصفهان هستند که با عنوان "راسته" تهیه‌شده‌اند.

در این مجموعه مستند به هنر جواد عبادی، جهانگیر آیتی، غلامحسین داستانپور، علی خوشنویس زاده، شرمین سارنج، حسن کیانی، کیقباد بذرافشان، محمد آقا رفیع، قمرالملوک سترگ از هنرمندان شاخص اصفهان پرداخته‌شده است.

 

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها